Prywatny detektyw – pomoże w odnalezieniu majątku dłużnika?

Wielu dłużników decyduje się nie grać fair, ukrywając swój majątek. Zdarza się, że są w tym na tyle skuteczni, że nawet sądy maja trudności w odnalezieniu ich faktycznego majątku. Czy rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się prywatny detektyw?

Szerokie spektrum działań

Z seriali telewizyjnych czy książek, prywatni detektywi kojarzą się raczej z osobami, które w ramach wykonywanego zawodu chwytają morderców, ewentualnie (w najgorszym przypadku) śledzą niewiernych małżonków. Jednak w prawdziwym życiu, zakres ich działalności jest o wiele szerszy.

Oczywiście, wielu prywatnych detektywów podejmuje się również wyżej wskazanych rodzajów działalności, jednak oprócz tego – zajmują się także innymi sprawami. Wśród kwestii, które niekiedy załatwiają, znajduje się również określanie sytuacji majątkowej dłużnika.

Jak przebiega proces?

Każdorazowo może wyglądać nieco inaczej, bowiem osoba zajmująca się działaniami detektywistycznymi powinna dostosować swe czynności do konkretnej sprawy. To oznacza, że nie ma idealnego przepisu na to, jak znaleźć dłużnika i jego majątek.

Kwestie finansowe mogą dotyczyć między innymi przebiegu spraw o podział majątku po rozwodzie, jak również kwestii alimentacyjnych czy po prostu – środków pieniężnych pożyczonych osobie, z którą nie pozostawaliśmy nigdy we wspólnym gospodarstwie domowym. Jeśli okazuje się, że sąd nie jest w stanie odnaleźć pieniędzy – warto zainteresować się współpracą z biurami detektywistycznymi w okolicy.

Ile kosztuje usługa?

Dokładny koszt jest uzależniony od stopnia złożoności sytuacji, a także – czasu trwania śledztwa. Trzeba mieć świadomość, że w niektórych przypadkach udowodnienie, że (przykładowo) druga ze stron konfliktu osiąga przychody „na czarno” może zająć zaledwie kilka dni, a kiedy indziej – konieczne może okazać się kilkutygodniowe (lub nawet dłuższe!) śledztwo. Bez względu na to, w jaki sposób potoczy się sprawa – na pierwszym spotkaniu warto dopytać o koszty.

Czy warto?

Jeśli samodzielne udowodnienie, że dłużnik posiada środki (lub źródło dochodu) okazuje się niemożliwe – skorzystanie z usług detektywa jest świetnym pomysłem. Można w ten sposób upewnić się, że rzeczywiście dojdzie do zwrotu długu. Prywatny detektyw posiada nie tylko szereg środków, których nie posiada przeciętna osoba prywatna, ale również duże doświadczenie.

Może okazać się, że kwestia, która nam osobiście wydawała się być zupełnie nie do rozwiązania – profesjonaliście zajmie nie więcej niż kilka dni. Jeśli wysokość długu jest znacząca – zdecydowanie warto zwrócić się do detektywa.