Zakładanie ogrodów w Krakowie – warto polecić specjalistom?

Ogród jest integralną częścią naszego domu. Nie tylko wpływa na jego wygląd, ale również podnosi wartość domu. Jak zaaranżować ogród, by był elegancki i funkcjonalny?

Najważniejszy jest dobry plan

Dobrze zaaranżowany ogród nie tylko jest piękny, stylistycznie pasuje do domu, ale również jest funkcjonalny. Założenie takiego ogrodu nie jest łatwym zadaniem. Wymaga planu, który uwzględnia architekturę budynku, ukształtowanie terenu oraz wymagania roślin.

Dobierając rośliny bardzo ważne jest umieszczenie ich w grupach, które będą miały zbliżone wymagania. Ważne jest również zwrócenie uwagi na czas kwitnienia roślin, by stworzyć ogród, który nie będzie zachwycał wyłącznie w jednym momencie, ale będzie ciekawy na przełomie kilku miesięcy.

Zakładanie ogrodów w Krakowie warto powierzyć wyspecjalizowanej firmie, która dobierze rośliny tak, by nie tylko dobrze czuły się w swoim towarzystwie oraz miejscu, w którym zostaną posadzone, ale również stanowiły niezwykły element dekoracyjny.

Mała architektura

Zakładanie ogrodów w Krakowie to nie tylko posadzenie roślin, które będą zdobiły ogród. Jest to jeden z ostatnich elementów aranżacji ogrodów. Wcześniej należy zadbać o odpowiednie przygotowanie instalacji nawadniającej oraz oświetlającej ogród.

Przygotowanie instalacji nawadniających pozwoli na łatwą obsługę ogrodu, co w konsekwencji pozwoli na dużą oszczędność czasu. Instalacja świetlna pozwoli uzyskać wieczorem bajkowy klimat w ogrodzie i sprawić, że wieczorny wypoczynek będzie dużo przyjemniejszy.

Bardzo ważne jest zaplanowanie dróżek w ogrodzie oraz elementów małej architektury, takich jak altana ogrodowa, grill czy placyk zabaw dla dzieci. Usytuowanie grilla w pobliżu domu pozwoli na bezproblemowe dostarczenie jedzenia do ogrodu.

Ustawienie placu zabaw dla dzieci czy hamaka, na którym można wypocząć również musi być dobrze przemyślane. Zbyt duża ilość słońca, za mała odległość od roślinności lub grilla może okazać się kłopotliwa.

Samodzielne aranżowanie ogrodu okazuje się być trudne. Wymaga wiedzy, dzięki której można prawidłowo zaplanować poszczególne elementy ogrodu. Roślinność, która zostanie posadzona w złym miejscu nie będzie ładnie rosła. Konieczność przesadzania, zmieniania lokalizacji może okazać się dla roślin bardzo szkodliwa i osłabić ich kondycję.

Zakładanie ogrodów w Krakowie to zadanie, które warto powierzyć specjalistom. Dzięki wiedzy oraz doświadczeniu, które zdobywa się latami architekt krajobrazu pomoże dobrze zaplanować wszystkie niezbędne elementy aranżacji ogrodu. Dzięki temu ogród będzie estetyczny i funkcjonalny.