Przewierty hydrauliczne pod drogami to nowoczesna metoda instalacji rurociągów

Tunelowanie i przewierty hydrauliczne pod drogami, to jedna z rodzajów procedur budowlanych, wykonywana przez profesjonalne firmy wiertnicze, w przypadku, gdy jest potrzebne przeprowadzenie oraz instalacja pod nawierzchnią nowych rur podziemnych lub okablowania.

Nowoczesne metody budowania rurociągów

Jedną z preferowanych metod budowy rurociągów jest wiercenie kierunkowe, które można przeprowadzać bez zakłócania naturalnych siedlisk. Wiercenie kierunkowe ma najmniejszy wpływ na środowisko, spośród wszystkich metod budowy rurociągów pod drogami. Można również zejść na dużą głębokość pod przeszkodą, zapewniając minimalne koszty konserwacji i utrzymując maksymalną ochronę zajętego obszaru.

Krótki czas realizacji to przewaga horyzontalnych przewiertów sterowanych. Zastosowanie tego typu metody do przewiertów pod drogami, zapewnia bezpieczeństwo procesu instalowania rurociągów lub instalacji kablowych, jak i otaczającego środowiska naturalnego. Przewiert pilotażowy rozpoczyna proces, potem następuje rozwiercanie głównego otworu oraz przeciąganie i instalowanie rurociągów w tunelu.
Przewierty hydrauliczne to rodzaj wiercenia otworów, przy użyciu odpowiedniego sprzętu – wiertnicy hydraulicznej. Ten system działa przy wykorzystaniu płynu hydraulicznego pod dużym ciśnieniem. Powstanie siła, która umożliwia efektywne i skuteczne przewierty hydrauliczne pod drogami.

Funkcjonalne przewierty hydrauliczne pod drogami

W sytuacji, gdy konieczne są przewierty hydrauliczne pod drogami, należy użyć profesjonalnych maszyn i urządzeń wiertniczych. Firma, która otrzymała zlecenie powinna posiadać doświadczenie w wierceniu w różnych warunkach gruntowych. Dodatkowo, należy zapewnić odpowiednią izolację akustyczną przy wierceniu, w celu ochrony przed drganiami.

Jaki sprzęt do przewiertów hydraulicznych

Siła hydraulicznej wiertnicy pochodzi z płynu, który jest poddany działaniu ciśnienia. Siła ta umożliwia wiercenie w górę i w dół, tworząc w ten sposób zamierzone otwory. Ciśnienie płynu jest również odpowiedzialne za ruch obrotowy wiertła, który ostatecznie wytworzy potencjał kopania powierzchni. Niektóre hydrauliczne wiertnice wiercą tylko otwory w kierunku pionowym. Dzięki takiemu mechanizmowi roboczemu, w którym wiertnica porusza się w górę i w dół, realizowany jest zrównoważony proces wiercenia. Inne typy wiertarek hydraulicznych mogą również wiercić w pionie i poziomie.

Hydrauliczne wiertnice gąsienicowe są w stanie przewiercić różne rodzaje warstw, aby zapewnić głębokie penetracje powierzchni, w tym przewierty hydrauliczne pod drogami. Oznacza to, że poza mobilnością, sprzęt może pochwalić się najwyższą wydajnością. Jeśli gąsienice będą napędzane przez olej napędowy, jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Hydrauliczne wiertnice gąsienicowe są również łatwe do kierowania. System otwartej kabiny zapewnia szeroką widoczność podczas procesu wiercenia. Niektóre zaawansowane roboty posiadają systemy zdalnie sterowane.